ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ТА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ
І. Загальні правила поведінки
1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
2. Учні зараховуються до школи на підставі заяви батьків, а також при наданні необхідної документації (медична картка, особова справа, документи про освіту).
3. Кожен учень навчається в школі відповідно до наказу по школі в закріпленому класі. Вільний перехід з класу в клас для навчання заборонений.
4. Навчальні заняття починаються відповідно до розкладу, затвердженого керівником ОЗЗСО. Кожен учень повинен приходити в школу за 15 хвилин до початку занять і вийти з будівлі школи протягом 15 хвилин після закінчення останнього уроку.
5. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
6. Заборонено палити й вживати слабоалкогольні та алкогольні напої у приміщенні та на території школи.
7. Під час навчально-виховного процесу порядок в школі забезпечує черговий вчитель і черговий адміністратор. Виконання їх вимог обов’язкове для всіх учнів.
8. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
9. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.
10. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше десяти днів учень зобов'язаний подати довідку з медичної установи, або пояснювальну записку від батьків.
11. Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
12. Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
13. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
14. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
15. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.
16. Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.
17. Учні можуть користуватися на уроках ґаджетами лише для навчання.
18. Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
19.Учень повинен приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
ІІ. Поведінка учнів на перервах, до початку та після уроків
1. Під час перерви учень зобов'язаний:
- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
- вийти з класу, якщо попросить вчитель;
- дотримуватися вимог чергового вчителя на поверсі;
- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;
- учням забороняється входити до вчительської без дозволу;
- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити на свій розсуд, але не повинен заважати іншим.
3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).
4. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.
5. У навчальному закладі на перервах забороняється бігати коридорами, сходами, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, грати в небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами, застосовувати фізичну силу.
7. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
8. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ІІІ. Поведінка на уроках
1. Учні повинні приходити в школу з виконаним домашнім завданням.
2. Урок проходить під керівництвом учителя. Учень зобов'язаний виконувати його вимоги. Вчитель не повинен витрачати час уроку на дисциплінарні питання. Про учнів, які заважають проходженню навчального процесу, вчитель повідомляє класного керівника або подає доповідну записку черговому адміністратору, які проводять профілактичну роботу, повідомляють про порушення батьків учнів.
3. На уроці учні повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними у відношенні до вчителя та однокласників, дотримуватись морально-правових та етичних норм у міжособистісному спілкуванні.
4. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас.
5. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
6. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
IV. Поведінка на уроках фізкультури
1. Учні, звільнені від занять фізичної культури, обов'язково мають подати медичну довідку відповідного зразка.
2. Усі звільнені мають бути присутні в спортивній залі від початку до кінця заняття, незважаючи на термін звільнення.
3. Під час занять фізичною культурою обов'язково слід мати встановлену спортивну форму (спортивний костюм, шорти, футболку, взуття на м'якій основі).
V. Поведінка учнів у їдальні
1. Під час харчування в їдальні слід дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
3. Учні приходять в їдальню згідно з графіком харчування учнів.
4. Розмовляти в їдальні слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
5. Учні самі прибирають за собою посуд зі столу.
6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
7. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
VI. Вимоги безпеки під час навчально-виховного процесу
Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань кожен учень повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:
1. Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин;
2. Не висовуватися з вікон шкільної будівлі;
3. Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру;
4. Не торкатися мокрими руками електричних приладів, дротів електроустановок, що знаходяться в будівлі школи і шкільному дворі;
5. До і після початку занять, під час перерв не бігати по шкільній будівлі і шкільному двору.
6. Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.
7. Учням категорично заборонено приносити в школу легкозаймисті і вибухонебезпечні предмети, а також сірники і запальнички.
8. При створенні конфліктної ситуації в час навчально-виховного процесу учням категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації школи.
9. Учням забороняється без дозволу співробітників школи знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів і інших предметів, що представляють небезпеку для здоров'я і життя.
10. Освітлення школи - електричне. Включати в мережу електронагрівальні та інші електроприлади і апарати дозволено тільки співробітникам школи за допомогою справних з'єднань. Самовільна експлуатація учнями електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично заборонена.
11. При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування учні негайно повинні повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи.
12. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі школи або шкільному дворі, учні зобов'язані повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!
13. Якщо учень став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі школи або шкільному дворі з учнями або працівниками школи, він зобов'язаний оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що знаходиться в школі.
14. Кожен учень закладу загальної середньої освіти повинен знати основні правила поведінки та дій під час повітряної тривоги, обстрілів, комендантської години.
VІІІ. Прикінцеві положення
1. Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.
2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
- усне зауваження;
- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.
3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.